OTOCZENIE

„OTOCZENIE”- Jak sam tytuł wskazuje są to wycinki z mojej rzeczywistości.
Skupiłam się na najbliższym otoczeniu którym jest DOM. Na pozór może wydawać się to banalne bo przecież każdy z nas ma dom.
Dlaczego właśnie dom? Kiedyś traktowałam go jak hotel, żyłam w nieustającym biegu do momentu w którym półtora roku temu urodziłam bliźniaki. Życie zwolniło swoje tempo, stało się swego rodzaju rutyną i obyczajowością. Intensywnie zaczęłam przyglądać się miejscu w którym spędzam całe dnie i odkryłam inną rzeczywistość która mnie( nas) otacza.
Jest to pewnego rodzaju portret mojej osoby, jednak nie osoby wyalienowanej ale ciepłej i szczęśliwej. Usłyszałam że z tych prac bije usatysfakcjonowana cisza osoby spełnionej która zrobiła sobie pauzę.
Myślę że jest to bardzo trafne określenie bo chciałam pokazać moją oazę, miejsce w którym mam 5min tylko dla siebie. Drobne okruchy codzienności w której się zatrzymuję, mój oddech od rzeczywistości.

Nie ukrywam że ogromną rolę odegrało tu światło, które kształtuje otoczenie, pozwalając uzyskać rozmaite efekty plastyczne, prowadzi do poszukiwań inaczej widzianej dotąd rzeczywistości. Odnajduję w tym formy, płaszczyzny i piękno. Przestrzeń bez światła staje się pustką…

src="http://images39.fotosik.pl/61/a8082cae5c605e5dmed.jpg" border="0">
title="Fotosik.pl Darmowy Hosting Zdjęć">